пʼятниця, 5 жовтня 2012 р.

Інтервю із Головою Катехитичної Комісії Стрийської Єпархії УГКЦ – о. Андрієм БІНАСОМ


1.      Що таке інтелектуальна християнська гра «Брейн ринг» та яка історія її виникнення?
«Брейн ринг» (від англ.brain – мозок, ring – коло, арена) – гра між двома і більше командами, де вони повинні дати правильні відповіді на поставлені запитання. Ідея цієї гри виникла та була розвинута українськими інтелектуалами із м. Одеса. Телевізійна версія вперше побачила світ у 1989 році. Після цього брейн ринг стає надзвичайно популярним. Засновуються клуби інтелектуальних ігор, проводяться змагання на районних, обласних, національних та міжнародному рівнях. Також «Брейн ринг» починають використовувати в освітніх програмах для поглиблення і узагальнення знань учня у відповідних дисциплінах. Свого часу я неодноразово приймав участь у подібних заходах, оскільки ця гра мені дуже подобається. Бажаючи якомога більше дітей залучити до вивчення Святого Письма, катехизмових правд, молитов, кілька років тому спробував адаптувати цю гру у своїй катехитичній практиці. Ефект був досить добрий. Тому наступним етапом було проведення «Брейн рингу» на єпархіальному рівні. Стало несподіванкою, що з усіх куточків Стрийської єпархії приїхало понад 100 дітей. Зважаючи на таке зацікавлення було прийнято рішення проводити цю гру щорічно.
2.      На Вашу думку, яка мета та завдання цієї християнської інтелектуальної гри в контексті Року Святих Таїнств?
Мета проведення цьогорічної християнської інтелектуальної гри «Брейн ринг», як і багатьох інших заходів з нагоди Року Святих Таїнств – допомогти дітям глибше пізнати навчання Церкви про Святі Таїнства. Учні катехитичних шкіл будуть спільно з катехитами опрацьовувати методичний порадник «Святі Таїнства в житті Церкви», тому матимуть добрі теоретичні знання. В свою чергу, демонструвати хорошу гру тільки завдяки доброму знанню матеріалу буде важко. Завданням катехитів і дітей буде вивчений матеріал узагальнити, випрацювати власну методологію підготовки команди, творчий підхід до відповідей, а найголовніше добрі стосунки між учасниками. Звичайно, «Брейн ринг» сприятиме зацікавленню дітей до вивчення науки про Святі Таїнства. Водночас, дуже важливо під час підготовки наголошувати, що ми не маємо знати про Сповідь чи Пресвяту Євхаристію, але з цих та інших Таїнств якнайчастіше користати.  
3.      Яких очікуєте результатів після проведення цього заходу?
Враховуючи парафіяльний, деканальний та єпархіальний рівні, тільки у Стрийській єпархії цього року в цій грі приймуть участь 250-300 дітей. Загалом у всіх єпархіях УГКЦ в Україні число учасників буде в декілька разів більшим. Маючи добрі знання про Таїнства, учасники «Брейн рингу» зможуть набагато краще самі усвідомити, а відтак пояснити своїм друзям, однокласникам і навіть батькам що таке Хрещення, Євхаристія, Єлеопомазання, тощо. Потрібно пам’ятати, що ця гра є командною. Тому виграє/програє не одна дитина, але ціла команда. Це вчить відповідальності один за одного, а також розвиває вміння один одному допомагати, пробачати, підтримувати… . Сподіваюсь, що проведення «Брейн рингу» дозволить певним чином активізувати катехизацію дітей через їх залучення до різних рівнів цієї гри, а також буде пропозицією для наших священиків та катехитів шукати та адаптовувати інші сучасні методи катехизації.
4.      Чи вважаєте,що ця гра буде мати продовження в наступні роки?
Сподіваюсь, якщо цьогорічний досвід гри буде позитивним, то ми неодмінно побачимо продовження гри в наступні роки. Водночас з Божою допомогою буду продовжувати щорічну традицію «Брейн рингу» у Стрийській єпархії. Вважаю, що завдяки «Брейн рингу» можна не лише зацікавити дітей до вивчення чогось нового, але також через гру проаналізувати рівень засвоєння вивченого матеріалу. Тому зважаючи на всі вище сказані позитиви відносно «Брейн рингу» бажаю щоб ця гра мала подальший розвиток для добра катехитичної діяльності.

 Розмовляв о. Зорян Береза 
керівник прес-служби Стрийської єпархії УГКЦ

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.